Application: Indoor ; Sensor type: Passive Infra Red (PIR) and microwave (MW) ; Range: max. 12 m / 360 ° ; Alarm signaling: LED indicator ; Power supply: 9 ... 16 V DC ;
| Application: | Indoor |
| Pyroelectric sensor: | quadruple |
| Sensor type: | Passive Infra Red (PIR) and microwave (MW) |
| Range: | max. 12 m / 360 ° |
| Sensitivity adjustment: | Auto, low level |
| Alarm outputs: | NC / EOL / 2EOL |
| Recommended installation height: | 2.4 m ... 4 m |
| Alarm signaling: | LED indicator : Color - blue, red, green |
| Autodiagnostics: | ![]() |
| Prealarm feature: | ![]() |
| Approach Zone Protection: | ![]() |
| Pet immunity: | ![]() |
| Digital temperature compensation: | ![]() |
| Target speed range: | 0.3 ... 2 m/s |
| Main features: | |
| Power supply: | 9 ... 16 V DC |
| Current consumption: | max. 100 mA |
| Operation temp: | -10 °C ... 55 °C |
| Weight: | 0.138 kg |
| Dimensions: | Ø 120 x 33 mm |
| Manufacturer / Brand: | Hikvision |
| SAP Code: | 314300254 |
| Guarantee: | 2 years |