Support: WisuLink - Wireless alarm systems WISUALARM/DAHUA ; Detection: heat ; Frequency band: 868 MHz ; Radio communication range (at open area): 1000 m ; Power supply: 1 x battery CR123A 3 V (built-in) ; Backup time: ~ 10 years ; Color: White ;
| Support: | WisuLink - Wireless alarm systems WISUALARM/DAHUA |
| Detection: | heat |
| Alarm signaling: | |
| Temperature alarm level: | 54 °C ... 65 °C - Class A1 |
| Frequency band: | 868 MHz |
| Radio communication range (at open area): | 1000 m |
| Application: | Indoor |
| Power supply: | 1 x battery CR123A 3 V (built-in) |
| Backup time: | ~ 10 years |
| Current consumption at standby mode: | ≤ 15 µA |
| Maximal current consumption: | ≤ 60 mA |
| Main features: | |
| Housing: | Plastic (PC + ABS) |
| Color: | White |
| Operation temp: | -10 °C ... 55 °C |
| Weight: | 0.118 kg |
| Dimensions: | Ø 93.8 x 47 mm |
| Manufacturer / Brand: | WISUALARM / DAHUA |
| Guarantee: | 5 years |