Cable: USB-C connector. / USB-C connector. ; Length of the cable: 3.0 m ; Color: Black ; USB standard: 2.0 ; Main features: Power Delivery technology - 60W Supported data rates : 480 Mbps ;
| Cable: | USB-C connector. / USB-C connector. |
| Material: | Nylon |
| Length of the cable: | 3.0 m |
| Color: | Black |
| USB standard: | 2.0 |
| Main features: | |
| Cable diameter: | ~ 4 mm |
| Weight: | 0.07 kg |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |