Application: Indoor ; Sensor type: Passive Infra Red (PIR) and microwave (MW) ; Range: max. 16 x 22 m ; Detection angle: ~ 68 ° ; Antimask feature: Active IR Anti-Masking ; Color: White ;
| Application: | Indoor |
| Pyroelectric sensor: | Double |
| Sensor type: | Passive Infra Red (PIR) and microwave (MW) |
| Recommended installation height: | 2.3 m |
| Range: | max. 16 x 22 m |
| Detection angle: | ~ 68 ° |
| Sensitivity adjustment: | Precision potentiometer adjustment |
| Alarm output: | NC |
| LED indication: | ![]() |
| Tamper output: | NC |
| Microwave frequency band: | 24 GHz |
| Pet immunity: | ![]() |
| Antimask feature: | Active IR Anti-Masking |
| Alarm time: | 3 s |
| Maximal outputs load: | |
| Digital temperature compensation: | ![]() |
| Protection class (Grade): | EN 50131-2-4, Grade 3 |
| Power supply: | 12 V DC / 30 mA |
| Operation temp: | -10 °C ... 55 °C |
| Color: | White |
| Main features: | |
| "Index of Protection": | ![]() |
| Weight: | 0.137 kg |
| Dimensions: | 118 x 67 x 46 mm |
| Manufacturer / Brand: | Honeywell |
| Guarantee: | 2 years |