LAN ports: 1 x LAN + PoE IN - LAN 1 port, 2 x LAN + PoE OUT - LAN2, LAN3 ports ; Transmission speed: 10 / 100 Mbps ; Maximal total power: 40 W ; Main features: Sequential start of PoE OUT outputs ;
| LAN ports: | |
| Standards: | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, Passive PoE |
| Management: | ![]() |
| LED diodes: | LAN, PoE |
| Transmission speed: | 10 / 100 Mbps |
| Maximal output power: | 40 W @ Passive PoE - LAN2, LAN3 ports |
| Maximal total power: | 40 W |
| Main features: | |
| Protections: | ![]() |
| Power supply: | |
| Housing: | Plastic |
| Operation temp: | -25 °C ... 50 °C |
| Weight: | 0.034 kg |
| Dimensions: | 71 x 56 x 30 mm (in a housing) 61 x 50 x 21 mm (without housing) |
| Mounting holes distance: | 64 mm (in a housing) 44 mm (without housing) |
| Manufacturer / Brand: | STG |
| Guarantee: | 2 years |