Input voltage: 44 ... 56 V DC ; Output voltage: 5 V DC / 12 V DC / 24 V DC ; Output power: max. 20 W ; Main features: LAN ports - 100/1000 Mbps ;
| Number of inputs: | 1 pcs RJ-45 |
| PoE input: | PoE (802.3at), Passive PoE |
| Input voltage: | 44 ... 56 V DC - PoE |
| Number of outputs: | 1 pcs RJ-45 1 pcs screw terminals |
| Output voltage: | |
| Output power: | max. 20 W |
| Output current: | 1 A @ 12 V DC |
| LED indicators: | DC output voltage presence indication |
| Main features: | |
| Protections: | ![]() |
| Housing: | Plastic |
| Operation temp: | -25 °C ... 50 °C |
| Weight: | 0.056 kg |
| Dimensions: | 71 x 56 x 30 mm (in a housing) 61 x 50 x 22 mm (without housing) |
| Mounting holes distance: | 48 mm (in a housing) 44 mm (without housing) |
| Length of the cable: | 150 mm |
| Manufacturer / Brand: | STG |
| Guarantee: | 2 years |