Sensor: CMOS ; Matrix size: 2 Mpx ; Resolution: HD-CVI / HD-TVI / AHD : 1920 x 1080, ; View angle: 100 ° ; Range of IR illumination: 30 m ; Power supply: 12 V DC ;
| Standard: | AHD, HD-CVI, HD-TVI, PAL |
| Sensor: | CMOS |
| Matrix size: | 2 Mpx |
| Resolution: | 1920 x 1080 - 1080p , 960 x 576 - 960H, PAL |
| Lens: | 2.8 mm |
| View angle: | 100 ° |
| Range of IR illumination: | 30 m |
| IR illuminator power adjustment: | Automatic |
| Video output: | AHD / HD-CVI / HD-TVI / PAL, 1 Vpp / 75 Ω |
| S/N ratio: | > 65 dB |
| Main features: | |
| OSD menu: | OSD menu available via DAHUA recorder |
| Power supply: | 12 V DC / 230 mA |
| Power consumption: | ≤ 2.8 W |
| Housing: | Bullet, Plastic |
| Color: | White |
| "Index of Protection": | IP67 |
| Operation temp: | -40 °C ... 60 °C |
| Weight: | 0.15 kg |
| Dimensions: | 146 x 70 x 70 mm |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |