Detection: Opening doors, gates, wickets, windows ; Maximum reed switched voltage: 100 V ; Maximal switched current: 100 mA ; Make distance: 15 mm ; Break distance: 15 mm ; Color: Silver ;
| Detection: | Opening doors, gates, wickets, windows |
| Maximum reed switched voltage: | 100 V |
| Maximal switched current: | 100 mA |
| Make distance: | 15 mm |
| Break distance: | 15 mm |
| Color: | Silver |
| Material: | Aluminum |
| Weight: | 0.038 kg |
| Montage hole diameter: | 3.5 mm |
| Mounting holes distance: | 20 mm |
| Dimensions: | 32 x 15 x 8 mm |
| Length of the cable: | 250 mm |
| Manufacturer / Brand: | BleBox |
| Guarantee: | 2 years |