Number of served transitions: 4 (two-way) ; Number of supported readers: 8 pcs ; Battery backup support: 12 V / 7 Ah ; Input lines: 17 pcs ; Output lines: 4 pcs - Relay ; Communication: 9x RS-485, Ethernet, 8x Wiegand 34/26 ;
| Number of served transitions: | 4 (two-way) |
| Support: | DAHUA |
| Number of supported readers: | 8 pcs |
| Battery backup support: | 12 V / 7 Ah (not included) |
| Input lines: | 17 pcs |
| Output lines: | 4 pcs - Relay |
| Communication: | |
| Power supply: | 100 ... 240 V AC |
| Main features: | |
| Operation temp: | -30 °C ... 60 °C |
| Permissible relative humidity: | 5 % ... 95 % (non-condensing) |
| Weight: | 3 kg |
| Dimensions: | |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |