Inputs: VGA, Audio (Jack stereo socket) ; Outputs: HDMI ; Supported VGA input resolutions: 1080p ; Supported HDMI output resolutions: max. 1920 x 1080 px ;
| Inputs: | |
| Outputs: | |
| Supported VGA input resolutions: | 1080p |
| Supported HDMI output resolutions: | max. 1920 x 1080 px |
| HDCP: | ![]() |
| Main features: | Plug & Play |
| Power supply: | 5 V DC - micro USB socket |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.044 kg |
| Dimensions: | 48 x 38 x 14 mm |
| Length of the cable: | 150 mm |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |