Length of the cable: 15 cm ; Inputs: DisplayPort plug. ; Outputs: HDMI socket ; Supported HDMI output resolutions: 7680 x 4320, 8K ;
| Length of the cable: | 15 cm |
| Inputs: | DisplayPort plug. |
| Outputs: | HDMI socket |
| Supported HDMI output resolutions: | 7680 x 4320, 8K |
| HDCP: | 2.3 |
| Main features: | |
| Power supply: | from DisplayPort port |
| Color: | Space grey |
| Weight: | 0.04 kg |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |