Sensor: 1/2.8 ", 2.0 Mpx CMOS ; View angle: 95 ° ; Image compression method: H.265 / H.264 ; proximity reader built-in: 13.56 MHz S50 ; Compatibility: DAHUA ; Main features: Power output : 12 V DC Tamper detection - removing from mounting surface ;
| Sensor: | 1/2.8 ", 2.0 Mpx CMOS |
| View angle: | 95 ° |
| Display: | 4.3 " LCD, 800 x 480 px |
| Image compression method: | H.265 / H.264 |
| LED illuminator: | ![]() |
| IR illuminator: | ![]() |
| proximity reader built-in: | 13.56 MHz S50 |
| Compatibility: | DAHUA |
| Main features: | |
| Operation temp: | -30 °C ... 60 °C |
| Power supply: | |
| Power consumption: | ≤ 18 W (operation) ≤ 5 W (Standby mode) |
| Housing: | Metal |
| Color: | Silver |
| "Index of Protection": | IP65 - after additional sealing the housing connection with the mounting surface, e.g. with silicone |
| IK rating: | ![]() |
| Weight: | 2.3 kg |
| Dimensions: | 406 x 143 x 54 mm |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |