Application: Device location using GPS, Read and provide the user with information from the inputs of the module, control devices using the output of the module ; Measuring accuracy: < 3 m CEP ;
| Application: | Device location using GPS, Read and provide the user with information from the inputs of the module, control devices using the output of the module |
| Working frequency band: | 800 MHz / 900 MHz / 1800 MHz / 2100 MHz / 2600 MHz |
| Microphone: | ![]() |
| Operation modes: | Fully customizable updates to vehicle location and status data based on user preference - based on time, distance traveled, change in speed, change in direction, accelerometer data, digital input signal Possibility to use pre-programmed notification scenarios: Eco-driving, Overspeed detection, GNSS fuel consumption counter, DOUT output control by connection, Excessive idling detection, Device disconnection detection, Towing detection, Collision detection, Automatic geo-zone, Manual geo-zone, Trip recording |
| The SIM cards support: | micro SIM |
| Receiver sensitivity: | -165 dBm |
| Measuring accuracy: | < 3 m CEP |
| Main features: | |
| Power supply: | 10 ... 30 V DC |
| Dimensions: | 79 x 43 x 12 mm |
| Weight: | 0.052 kg |
| NDAA Certificate: | ![]() |
| Manufacturer / Brand: | Teltonika |
| Guarantee: | 2 years |