Application: Device location using GPS, Read and provide the user with information from the inputs of the module, control devices using the output of the module ; Measuring accuracy: < 1.5 m CEP ;
| Application: | Device location using GPS, Read and provide the user with information from the inputs of the module, control devices using the output of the module |
| Working frequency band: | |
| Microphone: | ![]() |
| The SIM cards support: | micro SIM |
| Receiver sensitivity: | -165 dBm |
| Measuring accuracy: | < 1.5 m CEP |
| Main features: | |
| Power supply: | 10 ... 30 V DC |
| "Index of Protection": | IP65 |
| Operation temp: | |
| Permissible relative humidity: | 5 % ... 95 % (non-condensing) |
| Dimensions: | 92.5 x 57.6 x 14 mm |
| Weight: | 0.063 kg |
| NDAA Certificate: | ![]() |
| Manufacturer / Brand: | Teltonika |
| Guarantee: | 2 years |