Support: Tuya Smart ; Detection: Liquid level in the tank ; Frequency band: 2.4 GHz ZigBee 3.0 ; Mobile phones support: It is possible to operate via the Wi-Fi network from the mobile application on the iOS, Android systems ; Guarantee: 2 years ;
| Support: | Tuya Smart |
| Detection: | Liquid level in the tank |
| Alarm signaling: | Signal to the Tuya Smart mobile application - High and low state signaling (limit levels set in the application) |
| Frequency band: | 2.4 GHz ZigBee 3.0 |
| Radio communication range (at open area): | The range limited only by the availability of the Wi-Fi network |
| Mobile phones support: | It is possible to operate via the Wi-Fi network from the mobile application on the iOS, Android systems : |
| Power supply: | 5 V DC |
| Main features: | |
| "Index of Protection": | IP65 |
| Operation temp: | -20 °C ... 70 °C |
| Weight: | 0.15 kg |
| Dimensions: | 80 x 80 x 41 mm |
| Manufacturer / Brand: | ATLO |
| Guarantee: | 2 years |