Application: LED strips (RGB/RGBW/MONO) 12-24V ; Rated voltage: 12 ... 24 V DC ; Maximal total load: 288 W ; Number of inputs; Number of outputs: 4 ; Connector type: screw terminals ; Wireless: Bluetooth - BLE 4.2 ; Main features: predefined effects, effects modification, ;
| Application: | Works with LED lighting - LED strips (RGB/RGBW/MONO) 12-24V |
| Rated voltage: | 12 ... 24 V DC |
| Maximal total load: | 288 W |
| Total maximal current: | 12 A ( 3 A / Channel ) |
| Number of inputs: | ![]() |
| Number of outputs: | 4 |
| Connector type: | screw terminals |
| Wireless: | Bluetooth - BLE 4.2 |
| Mobile phones support: | |
| Main features: |
|
| Housing: | Plastic |
| "Index of Protection": | IP20 |
| Color: | Black |
| Operation temp: | -20 °C ... 50 °C |
| Weight: | 0.026 kg |
| Dimensions: | 39 x 37 x 21 mm |
| Manufacturer / Brand: | BleBox |
| Guarantee: | 2 years |