Rated voltage: 1 x 230 V AC / 3 x 230 V AC ; Number of inputs: 1 x Digital temperature probe, 1 x Open door sensor ; Number of outputs: 3 x Relay output ; Connector type: screw terminals ; Temperature measurement range: -55 ... 125 °C ; Temperature control range: -50 ... 120 °C ; Wireless: Wi-Fi, 2.4 GHz - IEEE 802.11g ; Main features: remote access, The controller can work with voice assistant systems: GoogleHome and Amazon Alexa., Keyboard built-in, Omnidirectional antenna Wi-Fi μWiFi technology support ;
| Application: | Saunas |
| Rated voltage: | 1 x 230 V AC / 3 x 230 V AC |
| Maximal total load: | 3 x |
| Total maximal current: | 3 x 16 A |
| Number of inputs: | |
| Number of outputs: | 3 x Relay output |
| Connector type: | screw terminals |
| Temperature measurement range: | -55 ... 125 °C |
| Accuracy of temperature measurement: | ± 0.5 °C @ -10 ... 85 °C |
| Temperature control range: | -50 ... 120 °C |
| Wireless: | Wi-Fi, 2.4 GHz - IEEE 802.11g |
| Mobile phones support: | |
| Main features: | |
| Housing: | Self-extinguishing , Surface-mounted (box) |
| "Index of Protection": | IP44 |
| Color: | Gray / Black |
| Operation temp: | -20 °C ... 50 °C |
| Weight: | 0.40 kg |
| Dimensions: | 129 x 89 x 57 mm |
| Length of the cable: | 5 m (Probe) |
| Manufacturer / Brand: | BleBox |
| Guarantee: | 2 years |