Series: Analog Killer ; Resolution: 1920 x 1080 ; Sensor: 1/3 " ; View angle: 93 ° ; Range of IR illumination: 30 m ; Image compression method: S+265 ; Audio: Microphone built-in ; Power supply: PoE (802.3af) ;
| Series: | Analog Killer |
| Standard: | IP |
| Resolution: | 1920 x 1080 - 1080p |
| Sensor: | 1/3 " CMOS |
| Lens: | 2.8 mm |
| View angle: | 93 ° |
| Range of IR illumination: | 30 m |
| Memory card slot: | ![]() |
| Image compression method: | S+265 / H.265 / H.264B / H.264M / H.264H |
| Alarm inputs / outputs: | ![]() |
| Audio: | |
| Main stream frame rate: | 25 fps @ 2 Mpx |
| Interface: | 10/100 Base-T (RJ-45) |
| WEB Server: | Built-in |
| Max. number of on-line users: | 2 |
| ONVIF: | ![]() |
| Mobile phones support: | ![]() |
| Default IP address: | DHCP or 192.168.1.2 |
| Default admin user / password: | admin / - The administrator password should be set at the first start |
| Web browser access ports: | ![]() |
| Intelligent Image Analysis: | ![]() |
| Main features: | |
| Power supply: | PoE (802.3af) |
| Power consumption: | max. 2 W |
| Housing: | Dome - Plastic |
| Color: | White |
| "Index of Protection": | ![]() |
| Mechanical protection class: | ![]() |
| Operation temp: | -30 °C ... 60 °C |
| Weight: | 0.11 kg |
| Dimensions: | Ø 94 x 78 mm |
| Supported languages: | English |
| NDAA Certificate: | ![]() |
| Manufacturer / Brand: | TIANDY |
| Guarantee: | 3 years |